POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW XVI LO ROCZNIK 2020-24

Uczniowie klas IV spotkali się po raz ostatni ze swoją szkołą. Dzisiaj zakończyli czteroletnią edukację w murach XVI LO.

Choć trudno w to uwierzyć, to jednak nadszedł dzień, w którym po wspólnych latach nauki trzeba się żegnać. W 2020 roku powitaliśmy nastolatków pełnych obaw, lekko wystraszonych, którzy jeszcze się nie znali, by w 2024 pożegnać młodych, samodzielnych, kreatywnych, nowocześnie myślących młodych ludzi, gotowych na podbój świata. W specjalnie przygotowanej na ten dzień hali sportowej, spotkały się klasy: 4A matematyczno – informatyczna i matematyczno-psychologiczna, 4B europejsko-turystyczno-lingwistyczna i 4C przyrodniczo – medyczna, rodzice absolwentów, nauczyciele XVI LO oraz pracownicy administracji i obsługi.

Zebranych powitał dyrektor Maciej Grenda, który podsumował wspólne cztery lata. Był to moment niezwykle wzruszający i zabawny jednocześnie, w którym dyrektor Grenda żegnał abiturientów “wytykając” im momenty zabawne, godne wspomnień oraz te, o których można pamiętać, ale mniej.

Dyrektor Maciej Grenda oraz wicedyrektor Agnieszka Wilkowska otrzymali pamiątkowe kwiaty od przedstawicielek Rady Rodziców po czym przyszła kolej na wyróżnienia. Nagrodzono najlepszych. Na początek nagrody dla uczniów, którzy reprezentowali naszą szkołę w zawodach sportowych, pracowali w ramach samorządu uczniowskiego, pomagali w obsłudze szkolnych wydarzeń, zdobywali nagrody w działaniach pozaszkolnych. Kolejnymi nagrodzonymi byli ci, którzy odnosili sukcesy w nauce  i uzyskali najwyższą średnią ocen końcowych. Byli to: z klasy 4A –Dominik Wójcik. Olga Piejko, Urszula Orłowska, Michał Sielski, Emilia Stankiewicz, Barbara Stankiewicz i Klaudia Śłiwa, a z klasy 4B Amelia Pelc i Kacper Wielgus. Wszyscy uczniowie zostali wpisani do Złotej Księgi. Tradycją XVI Liceum Ogólnokształcącego jest przyznawanie nagrody Maxima Cum Lauda dla ucznia, który przez 4 lata nauki uzyskiwał najwyższe wyniki w nauce. Tegorocznym laureatem został Dominik Wójcik, stypendysta Prezesa Rady Ministrów i stypendysta Rady Rodziców XVI LO. Laureatem nagrody Osobowość Rocznika zostali Julia Olechnowicz i Sharon Stark niezwykle charyzmatyczne postaci, laureaci i finaliści wielu konkursów naukowych, pracujący na rzecz szkoły, ale przede wszystkich dla swoich rówieśników. Podziękowania za pracę na rzecz szkoły z rąk dyrektora Grendy odebrały mamy tegorocznych absolwentów. Całość uroczystości przeplatana była występami artystycznymi uczniów naszej szkoły. Część artystyczną przygotowała pani Małgorzata Kacprzykowska, a dekoracja to dzieło pań Magdaleny Pulwer i Katarzyny Jurkiewicz.

Drodzy Uczniowie, Absolwenci, życzymy Wam samych sukcesów podczas egzaminu maturalnego, udanej rekrutacji na wymarzone studia i podboju świata. Dziękujemy za cztery wspólne lata w XVI Liceum Ogólnokształcącym.

25.04.2024 r.

{“item”:{“showCaptionTitle”:false,”showCaptionDescription”:false},”lazy”:true,”src”:”data-src-fg”,”srcset”:”data-srcset-fg”}

Posted in Dla uczniów.