POMAGANIE MAMY WE KRWI – SUPER MATURZYŚCI 2024

W naszej szkole pomaganie mamy we krwi. Dosłownie. Grupa tegorocznych maturzystek i maturzystów pierwszy raz honorowo oddała krew.

Akcja inauguracji oddawania krwi przez maturzystów trwa od początku istnienia XVI Liceum Ogólnokształcącego. Tak było i w tym roku. Do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie udali się uczniowie klas IV a i IV c. Towarzyszyli im pan Paweł Jastrzębski i pan Marcin Różański, nauczyciele, ale także wieloletni krwiodawcy. Wstępne badania, czekanie na wynik, trochę stresu i dalej pobranie. Wspaniała pomoc stała się faktem.

Jesteśmy z Was dumni, bo wspólnie oddaliśmy prawie 5 litrów krwi. Dziękujemy też tym, którzy byli dzisiaj z nami, ale z powodów zdrowotnych nie mogli przystąpić do donacji.