Nasza szkoła stawia na języki

Zespół anglistów tworzy pięciu wykwalifikowanych pasjonatów nauczania, którzy do przekazywania wiedzy podchodzą w sposób nieszablonowy, a dzięki dobrze wyposażonym pracowniom językowym, mogą korzystać ze wszystkich nowości technicznych.

mgr Agnieszka Jastrzębska                                    mgr Marta Krala                                                  mgr inż. Paweł Jastrzębski

mgr Sylwia Kazimierczak                               Joanna Szymańska

Grupy tworzone są międzyoddziałowo. Na początku roku szkolnego uczniowie klas pierwszych piszą test kwalifikujący ich do grupy dopasowanej do ich poziomu zaawansowania. Podczas zajęć stawiamy na rozwijanie komunikatywności uczniów i otwieranie ich na świat języków obcych, stosując przy tym całą różnorodną gamę ćwiczeń, takich jak udział w webinariach językowych i warsztaty językowe z uczelniami obcojęzycznymi.

Poza przygotowywaniem naszych uczniów do matury na poziomie podstawowym i rozszerzonym, pomagamy również w przygotowaniu się do międzynarodowych certyfikatów językowych Cambridge (FCE, CAE, CPE).

Prawdopodobnie jako jedyni w Szczecinie, w klasach o profilu biologiczno-chemicznym oraz rekreacyjno-turystycznym, realizujemy autorski program Język angielski w medycynie. Zajęcia te nie tylko rozwijają fachowe słownictwo, ale także umiejętności wykorzystywane przez ratowników podczas niesienia pierwszej pomocy.

Dla najzdolniejszych  uczniów staramy się o indywidualne programy nauki, umożliwiamy im start w konkursach językowych oraz oferujemy wsparcie merytoryczne.

Ściśle współpracujemy z Wydziałem Humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego, a w szczególności z kierunkiem filologia angielska. Bierzemy udział w warsztatach, wykładach oraz festiwalach nauki organizowanych przez Wydział Humanistyczny oraz zapraszamy pracowników Wydziału do naszej szkoły z gościnnymi wykładami.

Bierzemy udział w ogólnopolskich warsztatach EuroWeek, gdzie nasi uczniowie w trakcie intensywnych tygodniowych warsztatów na południu Polski, prowadzonych w języku angielskim przez wolontariuszy z całego świata, zdobywają umiejętności miękkie (praca w grupie, liderowanie, kierowanie), tak potrzebne na obecnym rynku pracy.

Stawiamy również mocno na kulturę i organizujemy grupowe wyjścia do Multikina na przedstawienia udostępniane przez National Theatre Live.