ZNAMY JUŻ ZWYCIĘZCÓW II TURNIEJU IDIOMÓW – 2021

XVI Liceum Ogólnokształcące już po raz drugi było organizatorem i gospodarzem  II Wojewódzkiego Turnieju Idiomów Angielskich, Niemieckich i Włoskich.

Turniej został objęty honorowym patronatem Kuratorium Oświaty w Szczecinie oraz Uniwersytetu Szczecińskiego. Ważnym atutem konkursu jest fakt, iż  laureaci trzech pierwszych miejsc uzyskali punkty liczące się przy rekrutacji do szkół średnich.

Liczba uczestników przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Gościliśmy 64 uczestników z 34 szkół województwa zachodniopomorskiego. Po mowach otwarcia, prezentacji naszej szkoły oraz oferty edukacyjnej Uniwersytetu Szczecińskiego, uczestnicy zmierzyli się z 23 pytaniami testowymi na platformie Kahoot. Każdy z zawodników musiał wykazać się znajomością idiomów angielskich, niemieckich i włoskich oraz refleksem. Walka była zacięta do ostatniego pytania.

Ostatecznie na podium uplasowali się, a tym samym tytuł laureata uzyskali:

• I miejsce Julia Jastrzębska z SP 37 w Szczecinie
  • II miejsce Marika Wachowska z SP w Mierzynie
  • III miejsce Bartosz Drywa z SP 13 w Szczecinie.

Laureaci otrzymali wspaniałe nagrody ufundowane przez Kuratorium Oświaty, wydawnictwo Macmillan oraz XVI LO. Dla wszystkich uczniów biorących udział w turnieju przygotowano nagrody – niespodzianki.

Uczestnikom konkursu gratulujemy doskonałej znajomości języków obcych. Dziękujemy zawodnikom oraz ich nauczycielom – opiekunom, którzy pomimo trudności związanych z pandemią, zgłosili swój udział w turnieju.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KOLEJNEJ EDYCJI

Zespół XVI LO