XVI LO OTRZYMAŁO NOWY CERTYFIKAT

XVI Liceum Ogólnokształcące dołączyło do grupy szkół promujących oddawanie krwi.  Otrzymaliśmy CERTYFIKAT SZKOŁY PROMUJĄCEJ HONOROWE ODDAWANIE KRWI.
Uczniowie klas trzecich uczestniczyli w spotkaniu z dr. Tadeuszem Gębką z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie. Maturzyści dowiedzieli się, czym jest idea honorowego oddawania krwi oraz jak wygląda cały proces pozyskiwania tego bezcennego daru dla osób potrzebujących. Organizatorem przedsięwzięcia był nauczyciel języka polskiego, pan Marcin Różański.
Już w październiku planowane jest wspólne wyjście do szczecińskiej siedziby RCKiK, dla tych uczniów, którzy chcą zostać honorowymi krwiodawcami. Doskonałym przykładem do naśladowania są nauczyciele XVI LO – honorowi dawcy: pan Marcin Różański, pan Paweł Jastrzębski oraz pan Wojciech Kaczor.