XVI LO GOSPODARZEM FINAŁU TRÓJEK KOSZYKARSKICH

13 drużyn rozegrało  w miniony wtorek WOJEWÓDZKI FINAŁ LICEALIADY w koszykówce 3 x 3 chłopców. Gospodarzem wydarzenia było XVI Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie.
Rok szkolny 2019/2020 w naszej szkole, to początek prawdziwych koszykarskich emocji. Koszykówka zagościła wraz z nowymi uczniami klas I – zawodnikami młodych WILKÓW MORSKICH oraz ich trenerem Adamem Sellem. Za ich przyczyną “Szesnastka”  gościła drużyny chłopców z całego województwa, które awansowały do finału tegorocznej licealiady.
13 zespołów liczących po 3 zawodników, stoczyło ze sobą zaciekłą walkę pod koszem. Zwyciężyła drużyna z VI LO z Koszalina. Drugie miejsce I LO ze Stargardu, a trzecie reprezentacja naszego liceum w składzie: Maksym Kołodziej, Maksym Gerszkow, Wiktor Paczkowski oraz Jakub Koralewski.
Prawdziwe mecze koszykówki nie mogą obejść się bez drużyny cheerleaderek. Tak było i tym razem. W koszykarski klimat wprowadził zawodników i kibiców zespół Cheerleaders, czyli uczennice z “Szesnastki”.

22.10.2019