XVI LO PRZYSTĘPUJE DO PROJEKTU ERASMUS+

Miło nam poinformować, że nasza szkoła od września br. będzie realizować projekt: ”CREATING A GREENER MINDSET”, który jest finansowany przez Unię Europejską w ramach akcji KA 210, partnerstwa na małą skalę sektora edukacja szkolna, programu Erasmus+.
Projekt jest realizowany w formie zajęć pozalekcyjnych, zajęć szkolnych oraz indywidualnie przez uczniów. Głównym celem naszego projektu będzie zwiększenie świadomości ekologicznej oraz wymiana praktycznych umiejętności w zakresie rolnictwa i promowania zrównoważonego rozwoju poprzez realizację projektu “od pola do stołu” przez uczniów z Polski, Turcji i Włoch. Trzy kraje partnerskie postanowiły stworzyć europejską sieć ogrodów.
Cele szczegółowe:
– budowanie świadomości ekologicznej
– realizacja idei “od pola do stołu” w oparciu o szkolny ogród
– angażowanie się w działalność ogrodniczą zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju
– dzielenie się tradycyjnymi metodami uprawy i technikami uprawy
– poznawanie różnorodności gatunków i klimatu w krajach partnerskich
– wymiana praktyk edukacyjnych w celu poprawy jakości uczenia się
– wzmacnianie kompetencji cyfrowych
– budowanie różnorodności edukacyjnej i współpraca wirtualna — Europejska Platforma Edukacji Szkolnej
– pogłębianie wiedzy na temat współpracy w UE poprzez włączenie mniej doświadczonych członków konsorcjum w kulturę
– dzielenie się wiedzą na temat tożsamości kulturowej i dziedzictwa społecznego, wzmocnienie pozycji obywatelskich.
W ramach projektu przewiduje się krótkoterminowe wyjazdy do 2 europejskich szkół partnerskich: Włoch i Turcji .
Partnerami XVI LO są:
2. IISS “Ilaria Alpi – E. Montale” (Italy) https://www.iissalpimontale.edu.it/
Chcesz zostać uczestnikiem programu, zgłoś się do opiekunki projektu, pani Agnieszki Jastrzębskiej.
WYMAGANE DOKUMENTY:

Posted in Dla uczniów, Erasmus.