WYJAZD INTEGRACYJNY UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

Tradycją XVI Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie są wyjazdy integracyjne uczniów klas pierwszych na początku roku szkolnego. Po raz kolejny byli oni gośćmi Centrum Konferencyjno – Wypoczynkowego Szafir w Moryniu.

W tym roku po raz pierwszy oprócz integracji, uczniowie realizowali program Edukacji dla bezpieczeństwa. Każdego dnia brali udział w praktycznych i teoretycznych zajęciach. Były to m.in. zadania związane z ewakuacją, zachowaniem podczas powodzi, zagrożeniami chemicznymi czy elementami ratownictwa wodnego. Pierwszoklasiści mieli okazję przećwiczyć swoje reakcje np. w zadymionym pomieszczeniu, czy podczas zaskoczenia wtargnięciem terrorystów. W czasie zajęć praktycznych uczniowie pracowali w zespołach i grupach, gdzie poznawali swoje mocne i słabsze strony, umiejętność dowodzenia, jak również umiejętność podporządkowania się poleceniom. Nie zabrakło oczywiście zajęć na strzelnicy, podczas których odbyło się strzelanie z broni szturmowej amunicją ostrą oraz z broni pneumatycznej. Zajęcia były przygotowane i prowadzone przez profesjonalną kadrę, dzięki czemu wszystko udało się przeprowadzić ciekawie i co najważniejsze – bezpiecznie.

Uczestnicząc w zajęciach, pierwszoklasiści byli oceniani za pracę i swoje zaangażowanie, każdy uczestnik zaliczył test końcowy. Wyjazd integracyjny to oczywiście wspólny czas młodzieży ze sobą, wzajemne poznawanie się, wspólna zabawa na boisku, wieczorne ognisko, dyskoteka czy wycieczki do miasta, a dla wychowawców okazja do lepszego poznania swoich podopiecznych. W opiece nad młodzieżą, wychowawców wspierała cała katedra wf naszego liceum. Po raz kolejny pobyt na integracji możemy uznać za udany, dodatkowo wzbogacony o zajęcia praktyczne z Edukacji dla bezpieczeństwa.

Dziękujemy organizatorom, uczestnikom i kadrze pedagogicznej.

Posted in Dla uczniów.