WYJAZD INTEGRACYJNY KLAS PIERWSZYCH 2022 ZA NAMI!

Jak rozpocząć rok szkolny, a jednocześnie przedłużyć wakacje? Sposób jest bardzo prosty – wystarczy zostać uczniem klasy pierwszej  XVI LO. U nas nauka rozpoczyna się od przygody.

W naszej szkole wyjazdy integracyjne klas pierwszych mają długą tradycję. W tym roku nie mogło być inaczej. Najmłodsi „szesnastkowicze”, w dniach 12-14 września, udali się do Morynia. W pięknych okolicznościach przyrody mieli okazję do lepszego poznania siebie nawzajem, ale także swoich wychowawców. Ten swoisty pedagogiczny sztab tworzyli: pani Sylwia Kazimierczak, pani Marta Krala, pani Joanna Majka-Nosal, pani Agnieszka Zaorska oraz pan Marcin Różański. To właśnie oni towarzyszyli szkolnym debiutantom przez te trzy, pełne wrażeń i atrakcji, dni. Czego tu nie było? Rejs po miejscowym jeziorze, gry terenowe, park linowy, paintball, zabawy integracyjne… Wieczory upływały na rozmowach przy ognisku oraz dyskotekowych szaleństwach. Takie wyjazdy pozwalają naszej społeczności zbudować więzi, które rozwijamy i pielęgnujemy przez następne lata. W szkole przy Dunikowskiego wyznajemy zasadę, że nie ma dobrej edukacji bez relacji. I jesteśmy z tego dumni.

Posted in Dla uczniów.