WYJAZD INTEGRACYJNY KLAS PIERWSZYCH – MORYŃ 2020

Ci, co skaczą i fruwają do Morynia zapraszają, czyli „szesnastkowicze” znów opanowali miasto.
Każdy nowy rok szkolny w XVI LO rozpoczyna się od wyjazdu integracyjnego. To najlepszy sposób na „przełamanie lodów” i poznanie się wszystkich uczniów klas pierwszych. Tak jest i tym razem. Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowe Szafir położone nad jeziorem Morzycko, ukryte w otulinie Cedyńskiego Parku Krajobrazowego, to idealne miejsce na przedłużenie wakacji i naukę jednocześnie,
Pierwszoklasiści korzystając z uroków słonecznej pogody, stają się strzelcami, pływakami, ratownikami, pokonują strach i nieśmiałość.
Pierwszy dzień integracji upłynął pod znakiem prawdziwego wyzwania: bieg zadaniowy na orientację, wyprawa wodna kajakami oraz intensywna wspinaczka w parku linowym. Wieczorem prawdziwy chrzest na „szesnastkowicza”. Dziewczyny z Samorządu Uczniowskiego postarały się, aby nie było zbyt łatwo, ale za to bardzo wesoło. A to dopiero początek. Wspaniała pogoda, ciekawe zajęcia i najlepsza opieka. Czego można chcieć więcej ?
Podczas drugiego dnia wyjazdu integracyjnego uczniowie XVI LO ponownie pracowali na rozwojem tężyzny fizycznej – kolejne grupy w parku linowym oraz podczas zajęć wodnych. Nie zabrakło też zajęć bardzo poważnych. Każda klasa uczestniczyła w szkoleniu z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Wieczór spędzony przy ognisku, muzyce, na dyskotece i przy sportowej rywalizacji… Wszystko tak szybko mija. Jutro wracamy a dopiero co przyjechaliśmy….
The gallery was not found!

WIELKA GALERIA WSPOMNIEŃ szukajcie siebie…