WIGILIA – wszyscy stajemy się wielką rodziną

W ostatnim w tym roku dniu nauki, wszyscy uczniowie i nauczyciele naszego liceum spotkali się przy wigilijnym stole. Zgodnie z tradycją spotkanie rozpoczęło się od odczytania fragmentu PISMA ŚWIĘTEGO i podzielenia się opłatkiem. Życzeniom nie było końca. Na stołach tradycyjne potrawy przygotowane przez uczniów i ich rodziców: pierogi, barszcz, uszka, paszteciki, smakowite sałatki i przepyszne ciasta. W nastrój zadumy i zarazem radości z nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia wprowadziły zebranych uczennice klasy 2B, śpiewając tradycyjne kolędy.
Kiedy prezenty zostały rozdane, a ze stołów znikały smakowitości, klimat wspólnej Wigilii zmieniły tańczące dziewczęta ze szkolnej grupy CHEARLEADEREK oraz nasz wokalny zespół SWEET SIXTEEN. Nagle okazało się, że wszyscy kochają świąteczne piosenki i znają ich tak wiele.
WSZYSTKIM UCZNIOM XVI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO, NAUCZYCIELOM I PRACOWNIKOM PRZESYŁAMY ŻYCZENIA WSPANIAŁYCH ŚWIĄT, RODZINNYCH SPOTKAŃ, DŁUGICH ROZMÓW PRZY WIGILIJNYCH STOŁACH.
REDAKCJA
21 XII 2018
Posted in Dla rodziców, Dla uczniów, Różności, Szkolne imprezy, Wszystkie.