WAŻNE INFORMACJE DLA UCZNIÓW KLAS III

Zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2019/2020, zakończenie zajęć dla absolwentów XVI Liceum Ogólnokształcącego, uczniów klas 3A i 3B, odbędzie się 24 kwietnia 2020 r. Termin MATUR 2020 przesunięty.
HARMONOGRAM WYDARZEŃ DLA ABSOLWENTÓW
Wystawienie ocen końcoworocznych               – 21 kwietnia 2020
Rada klasyfikacyjna dla klas III                           – 22 kwietnia 2020
Zakończenie roku szkolnego klas III                 – 24 kwietnia 2020
Ze względu na wprowadzony w Polsce stan epidemii, niemożliwym jest uroczyste pożegnanie uczniów klasy III, zgodne z ceremoniałem szkoły. Uroczyste pożegnanie absolwentów nastąpi w możliwie najbliższym terminie. Proponowany, to zakończenie roku szkolnego w dniu 26 czerwca 2020 r. (o ile nie nastąpi przedłużenie roku szkolnego) lub dzień wręczania wyników matur w lipcu.
Zaplanowane na maj 2020 MATURY, zostały przesunięte. Odbędą się nie wcześniej niż w czerwcu. Ich nowy termin zostanie podany do publicznej wiadomości na trzy tygodnie przed datą pierwszego egzaminu maturalnego. Do tego dnia, tj. w okresie od 27 kwietnia 2020 do pierwszego egzaminu, maturzyści otrzymywać będą pomoc dydaktyczną od nauczycieli XVI LO. Prowadzone będą fakultety on-line z każdego przedmiotu maturalnego. O harmonogramie i terminie fakultetów zdający zostaną wkrótce poinformowani. Każdy maturzysta zobowiązany jest do kontynuowania nauki własnej i przygotowywania się do egzaminu.
W tym niezwykle stresującym i historycznym czasie, życzymy Wam nasi Absolwenci, spokoju, wytrwałości i jak najlepszych wyników końcoworocznych. Tym razem życzenia krótkie i bez pożegnań. W najbliższych planach znacznie dłuższe…

KOMUNIKAT DYREKTORA SZKOŁY Z DNIA 14.04.2020 DLA MATURZYSTÓW

Posted in Bez kategorii, Dla rodziców, Dla uczniów, Różności, Wszystkie.