DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ - PASOWANIE NA LICEALISTĘ

UROCZYSTOŚCI Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

Dzień Edukacji Narodowej w XVI Liceum Ogólnokształcącym, to święto nauczycieli, pracowników obsługi i administracji oraz uczniów. Szczególnie ważny jest dla tegorocznych pierwszoklasistów, którzy przystępują do pasowania na licealistę

Święto naszych nauczycieli, to okazja, by podziękować całemu gronu pedagogicznemu i pracownikom szkoły oraz wprowadzić pierwszoklasistów w szeregi uczniów XVI LO. Oprawę artystyczną w wykonaniu uczennic klasy ID przygotowała pani profesor Małgorzata Kacprzykowska. Znakomitymi konferansjerami byli Karolina Górecka i Leszek Lange.

Część artystyczna rozpoczęła się od wspaniałego pokazu tańca w wykonaniu pary: Stella Korzeniewicz (II LO) oraz Maciej Woźniak (klasa 1D). Na co dzień to tancerze studia Dance Club. Zaprezentowali  tańce latynoamerykańskie: cha-cha, samba i passo doble. Całość uroczystości ubarwiły występy szkolnego zespołu wokalnego, czyli uczennice klasy 1D: Martyna Augustynek, Julia Dawidowicz, Nikola Markut i Florentyna Turowska.  Za sterami akustycznymi: Szymon Pluciński i Tymon Herbert.  Uczniowie klasy 2B zaprezentowali się w angielskojęzycznym przedstawieniu, przygotowanym pod okiem pani profesor Mart Krali.

Głównym punktem corocznych uroczystości jest PASOWANIE NA LICEALISTĘ XVI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO. Pan Dyrektor Maciej Grenda odebrał od przedstawicieli klas I uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów. Każdy uczeń otrzymał w tym dniu pamiątkowy dyplom pasowania.

Podziękowania i życzenia dla wszystkich nauczycieli złożyła Przewodnicząca Rady Rodziców, pani Sylwia Gerszkow oraz przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, Jedrzej Skrzypiński . Rozdano wiele nagród, ale o tym w kolejnych relacjach…

Posted in Dla uczniów.