Dyrektor XVI LO wręcza uczniom nagrody na zakończenie roku szkolnego

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2022-2023

23 czerwca pożegnaliśmy rok szkolny 2022/2023. Najlepszym uczniom wręczono nagrody.

Uczniów klas I -III, rodziców, nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi, na uroczystości z okazji zakończenia roku szkolnego, powitał dyrektor XVI Liceum Ogólnokształcącego, Maciej Grenda. W bieżącym roku w naszej szkole uczyło się 519 uczniów. Najliczniejszą grupę stanowili uczniowie pięciu klas I, to aż 164 osoby. W kwietniu pożegnaliśmy 121 absolwentów, uczniów klas IV. Spośród społeczności szkolnej wielu uczniów uzyskało bardzo dobre wyniki w nauce, sporą grupę stanowią szkolni aktywiści, którzy w ramach działań Samorządu Uczniowskiego byli inicjatorami i organizatorami szkolnych wydarzeń. Od zawsze XVI LO jest potęgą w sporcie, dlatego nie zabrakło nagród dla tych uczniów, którzy reprezentowali szkołę w zawodach sportowych. Aktywnie działało Szkolne Koło Naukowe 16 w skali Beauforta, którego członkowie brali udział w licznych konkursach naukowych. Jak co roku, poznaliśmy zwycięzców szkolnego konkursu Mam talent. Wszystkich, którzy poprzez swoją naukę, postawę czy działania wyróżnili się w roku szkolnym 2022/2023, nagrodził dyrektor Grenda.

Wszystkim uczniom XVI Liceum Ogólnokształcącego życzymy wspaniałych wakacji, odpoczynku, podróży i poznawania nowych ludzi i miejsc. Pamiętajcie jednak o bezpieczeństwie, tylko wtedy wakacje są udane.

NAGRODY DLA NAJLEPSZYCH UCZNIÓW

NAGRODY DLA SZKOLNYCH SPORTOWCÓW