UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020-2021

25 czerwca 2021 roku pożegnaliśmy rok szkolny 2020/2021. Najlepszy uczniom oraz laureatom konkursów wręczono nagrody.

Pożegnaliśmy rok szkolny, który podobnie jak poprzedni, przejdzie do historii. Nigdy wcześniej uczniowie i nauczyciele nie “chodzili do szkoły” nie będąc w niej obecnymi przez tak długi okres. Od X 2020 do V 2021 r. nauka prowadzona była w formie zdalnej. Z pewnością przyczyniło się to do udoskonalenia umiejętności informatycznych, technicznych, teleinformatycznych, wprowadzając edukację na wyższy szczebel cywilizacji, ale zabrało możliwość tego, co w szkole jest szczególnie ważne – wzajemnych relacji, obecności kolegów i przyjaciół na co dzień.

W roku szkolnym 2020/2021 w XVI LO uczyło się 459 uczniów. Największą społeczność stanowili uczniowie klas II – to aż 270 osób. W kwietniu pożegnaliśmy 83 absolwentów, uczniów klas III, a 25 czerwca 2021 r. miało miejsce uroczyste pożegnanie uczniów klas I i II.

Nagrodzono najlepszych. A byli to m.in. uczniowie z najwyższą średnią ocen: Adrian Kurdel kl. IIB, Amelia Pelc kl. IB, Jędrzej Skrzypiński kl. IIB, Beata Tuszyńska kl. IIA, Kacper Wielgus kl. IB, Andrzej Wernicki kl. IIE. Nagrodzono uczniów, którzy odnieśli sukcesy w konkursach przedmiotowych, olimpiadach, konkursach artystycznych oraz zawodach sportowych – tu gwiazdami jak zwykle były nasze WILKI MORSKIE.

Wszystkim Uczniom oraz ich Rodzicom dziękujemy za wytrwałość w tak niecodziennej formie edukacji, najlepszym gratulujemy wyników i oczekujemy Waszego powrotu po wakacjach.

FOTORELACJA:
KLASY I