1B PORZĄDKUJE GROBY Z OKAZJI DNIA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

UCZNIOWIE XVI LO PAMIĘTAJĄ O TYCH, KTÓRZY ODESZLI

Zbliża się dzień Wszystkich Świętych, uczniowie XVI LO nie zapomnieli o miejscach pamięci na szczecińskiej nekropolii.

Tradycyjnie, od wielu już lat, nasi uczniowie przy współpracy ze szczecińskim Stowarzyszeniem Kapitanów Żeglugi Wielkiej zadbali o otoczenie grobu – pomnika marynarzy “Tym, którzy nie powrócili z morza“. W tym roku w przeddzień Dnia Wszystkich Świętych do pracy na Cmentarzu Centralnym ruszyli uczniowie klasy IB pod opieką pana profesora Ryszarda Kurtyki. To pomysłodawca akcji i opiekun kolejnego pokolenia uczniów, którzy przed dniem 1 listopada porządkują szczecińskie groby i ważne miejsca na największej europejskiej nekropolii.

1 XI 2021