UCZNIOWIE 2C W ROLI PRZYSZŁYCH MEDYKÓW

Centrum Stymulacji Medycznej w Szczecinie, to miejsce, gdzie co roku uczniowie XVI LO poznają tajniki pracy przyszłych lekarzy i ratowników medycznych.

Już na początku roku szkolnego klasa IIC o profil przyrodniczo-medycznym uczestniczyła w warsztatach zorganizowanych przez Centrum Symulacji Medycznej. Uczniowie zwiedzali sale, w których kształcą się studenci medycyny. Mieli okazję zobaczyć wyposażenie karetki pogotowia, uczestniczyli w symulacji udzielania pierwszej pomocy, ćwiczyli też resuscytację krążeniowo – oddechową. Najbardziej podobała im się sala z wirtualnym USG i laparoskopami. Tam mogli sprawdzić swoje umiejętności w zszywaniu ran oraz zabiegach chirurgicznych. Kto wie, może niejeden z uczniów XVI LO w przyszłości będzie korzystał z tego miejsca jako student medycyny.