TYDZIEŃ PRZYRODNICZY – DOŚWIADCZANIE ZAMIAST ZESZYTÓW

TYDZIEŃ PRZYRODNICZY – pod tym hasłem uczniowie XVI LO brali udział w niecodziennych zajęciach.
Nauczyciele wraz z uczniami przygotowali wiele ciekawych atrakcji, między innymi: wystawy, prelekcje, warsztaty chemiczne oraz konkursy.Na parterze i II piętrze można było obejrzeć wystawę: „Życie i dokonania Jana Czochralskiego”. Był to jeden z najsłynniejszych polskich uczonych, któremu wiele zawdzięcza nie tylko Polska , ale cały świat. Wystawa pochodziła z Muzeum Marii Skłodowskiej – Curie Polskiego Towarzystwa Chemicznego w Warszawie.
Również na II piętrze można było zobaczyć maszyny, które zmieniły bieg historii. Wynalazki , które ułatwiły człowiekowi życie.
Natomiast na I piętrze uczniowie przygotowali ekspozycje warzyw i owoców będące źródłem cennych pierwiastków i witamin. Makro i mikroelementy w naszej diecie.
Posted in Dla rodziców, Dla uczniów, Różności, Szkolne imprezy, Wszystkie.