ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ – UROCZYSTOŚĆ W XVI LO

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w XVI LO odbyła się ceremonia PASOWANIA UCZNIÓW KLAS I NA LICEALISTÓW.

Głównym elementem uroczystości było złożenie w obecności dyrekcji szkoły, wychowawców, nauczycieli oraz przewodniczącej Rady Rodziców ślubowania na ucznia XVI LO. Uczniowie ślubowali, że zawsze będą godnie reprezentować szkołę, sumiennie się uczyć, postępować moralnie, wierzyć w siebie i w swój sukces. W tym uroczystym dniu słowa wsparcia onieśmieleni pierwszoklasiści mogli usłyszeć od Dyrektora Szkoły pana magistra Macieja Grendy oraz przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego Leny Hermańskiej.

Jak co roku podczas wydarzenia przyznawane są dwie cenne nagrody. Pierwsza, to stypendia dla najlepszych uczniów “szesnastki”. W tym roku stypendia w wysokości po 2ooo złotych ufundowane przez Radę Rodziców, otrzymali: Dominik Wójcik, uczeń klasy IV a, Anna Fiedorowicz, uczennica klasy III a oraz Gabriela Osińska, uczennica klasy II a.

Najwięcej emocji za każdym razem wzbudza druga nagroda. To tytuł NAJLEPSZEGO NAUCZYCIELA. W roku 2023 po raz kolejny statuetkę otrzymał pan profesor Marcin Różański, ulubiony belfer “szesnastkowiczów”. Ogromne gratulacje!

Ponieważ pasowanie uczniów klas pierwszych odbyło się w przeddzień  święta Edukacji Narodowej starsze uczennice w imieniu całej społeczności szkolnej złożyły życzenia gronu pedagogicznemu, a pierwszoklasiści przygotowali z tej okazji muzyczne prezenty.

Uczennice kl. 1a Gabriela Stachowska i Hanna Kujawska urzekły wszystkich lirycznym wykonaniem piosenki Sanah  „Nic dwa razy”.

Następnie Patryk Mazur z kl. 1d – miłośnik nostalgicznych balladach- wykonał piosenkę  Lady Pank pt. „Zawsze tam gdzie ty”, którą zdobył sympatię publiczności.

Muzyczny debiut miała również Maja Burakiewicz z kl. 1c, prezentując swój talent na gitarze elektrycznej, czym udowodniła, że  grać na gitarze każdy może! – dziewczyna również.

Swoistą ciekawostką był też występ Mai Tyszki z kl. 1e, która z mistrzowską wprawą zaprezentowała swój popisowy numer, czyli polskie łamańce językowe!

Niebywałym talentem popisała się także uczennica kl. 1c Natalia Kicińska, na co dzień uczennica szkoły tańca Szyk w Szczecinie, prezentując popis tańca nowoczesnego.

Efektownym posumowaniem uroczystości okazał się  występ uczniów klasy 1a, b, c, e (Gabrieli Stachowskiej, Zuzanny Dziekanowskiej, Heleny Szawrackiej, Mai Tyszki, Piotra Hnatewicza i Kuby Usnarskiego). Młodzi wykonawcy zaprezentowali utwór
o optymistycznym tytule „Spełniaj marzenia”, którym zdobyli serce publiczności.

Pasowanie klas pierwszych było  dla wszystkich podniosłym i niezapomnianym przeżyciem. Po uroczystości pierwszoklasiści spotkali się jeszcze z wychowawcami, od których otrzymali pamiątkowe dyplomy pasowania na ucznia XVI LO.

Posted in Dla uczniów.