ŚWIĘTA, ŚWIĘTA, ŚWIĘTA – WIELKIE PRZYGOTOWANIA

Grudzień w XVI Liceum Ogólnokształcącym obfitował w gorące Bożonarodzeniowe przygotowania. Uczniowie czynili to na sportowo, muzycznie, plastycznie i kulinarnie. Wszyscy, wraz z wychowawcami, spotkali się przy szkolnym, wigilijnym stole.
Klasa 1D o profilu rekreacyjno – turystycznym brała udział w wolontariacie, pomagając przy organizacji Biegu Mikołajkowego dzieci niepełnosprawnych intelektualnie. Na kilka chwil stali się starszym rodzeństwem opiekującym się młodymi zawodnikami. Brawo dla uczestników i Mikołajów!!!
Renifery wycinały, ozdabiały, piekły i dekorowały….w przedświąteczny czwartek nasze dzielne renifery zapraszały do zakupu przepysznych pierników i pięknych kartek. Zebrane fundusze przeznaczone zostały na schronisko dla zwierzaków.
Tradycją “szesnastki” są spotkania wigilijne. Zapach barszczu, pierogów, sałatek, bigosu i ciast unosił się nad stołami, przy których w  spotkali się uczniowie wszystkich klas. Szczególny klimat miało wigilijne spotkanie klas III. Szczególny, bo nasi maturzyści po raz  ostatni spotkali się w takim gronie przy świątecznym stole.
Uczennice klas II i III – Zofia Gągorowska, Julia Pawlak i Emilia Kałek reprezentowały nasza szkołę  w XXI FINALE KONKURSU PIOSENKI BOŻONARODZENIOWEJ. Finał odbył się w Operze na Zamku w Szczecinie. Dziękujemy i gratulujemy
Ho, ho, ho …. w świąteczno-cyfrowej atmosferze udaliśmy się na zasłużony odpoczynek.Ponieważ byliśmy grzeczni to zawitał do nas Mikołaj ze wspaniałymi prezentami: wirtualną gazetką szkolną oraz drukarkami 3d … Wesołych Świąt

GRUDZIEŃ 2019