ŚWIĄTECZNY KONCERT BOŻONARODZENIOWY 2022

ŚWIĄTECZNY KONCERT BOŻONARODZENIOWY

Święta nadszedł czas… Aby pożegnać się w tak nastrojowym klimacie, w XVI LO rozbrzmiał koncert kolęd i piosenek świątecznych.

OD PRZEDSZKOLA DO SENIORA, to tytuł tegorocznego wydarzenia. Wzięli w nim udział najmłodsi, czyli przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola Krasnal, młodzież z naszej szkoły oraz seniorzy współpracujący ze Szkolnym Klubem Wolontariusza Otwarta dłoń. Nastrój zmieniał się wraz z każdym utworem. W bożonarodzeniową zadumę wprowadziły nas kolędy w wykonaniu Anny Kuźniak i Julii Kaczorek oraz towarzyszących Julii dziewcząt z zespołu Pieśni i Tańca Szczecinianie. Tradycyjne kolędy usłyszeliśmy również w wykonaniu seniorów oraz przedszkolaków. To, że święta Bożego Narodzenia, to czas radości przekonali nas pozostali uczestnicy: Lena Hermańska i Pati Jendrzejczak, Kornelia Karpińska i Iga Sieńko, Martyna Augustynek, Anna Fedorowicz i Urszula Orłowska wykonując znane wszystkim świąteczne utwory. W tanecznym nastroju całość koncertu ubarwiły dziewczęta ze szkolnego zespołu Cheerleaderek. Bożonarodzeniową szkolną uroczystość poprowadzili Julia Mazur i Jędrzej Skrzypiński.

Jak święta, to Mikołaj. Nie zabrakło go i na” szesnastkowym” koncercie. Wszyscy wykonawcy otrzymali upominki sfinansowane przez Fundację Rozwoju, Innowacji i Kapitału Społecznego. Gratulujemy wszystkim wykonawcom i dziękujemy za wprowadzenie w domowy, świąteczny nastrój.