JULIA OLECHNOWICZ - LAUREATKA KONKURSU WIEDZY MORSKIEJ

MORSKIE I ŻEGLARSKIE SUKCESY UCZNIÓW XVI LO

Szkolne Koło Edukacji Morskiej w XVI LO, to miejsce dla prawdziwych, morskich twardzieli. Dwoje z nich: Julia Olechnowicz i Michał Goździak wystartowali w żeglarskich konkursach.

Julia Olechnowicz z klasy 1A stanęła na podium I Internetowego Konkursu „Wiedzy Morskiej”. Zajęła drugie miejsce w pierwszej edycji organizowanego przez Pałac Młodzieży w Szczecinie internetowej rywalizacji. Konkurs składał się z wielu sesji w trakcie których uczniowie odpowiadali na pytania teoretyczne związanie z morzem. Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody w postaci rejsów, co wznieciło sporą konkurencję wśród uczestników. W kategorii szkół średnich Julia współzawodniczyła z ponad 40 uczniami i uczennicami z innych szczecińskich placówek.
Julia rozwija pasje żeglarskie w Szkolnym Kole Edukacji Morskiej „XVI w skali Beauforta” oraz w sekcji morskiej Centrum Żeglarskiego na jachcie „Dar Szczecina” .
Gratulujemy!!
Sukces Michała Goździaka w Regatach o Puchar Magnolii! Przedostatni weekend maja, w silnych warunkach wiatrowych na Zalewie Szczecińskim, odbyły się regaty o Puchar Magnolii. Uczeń klasy 2E Michał Goździak –kapitan jachtu Lilia, zajął wraz z załogą 6 miejsce w klasie OPEN I. Michał uczestniczy w zajęciach sekcji żeglarstwa turystycznego Centrum Żeglarskiego w Szczecinie.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!