STYPENDIUM PREMIERA DLA SANDRY OGIŃSKIEJ

W gronie najlepiej uczących się uczniów z województwa zachodniopomorskiego znalazła się uczennica klasy II B – Sandra Ogińska. 21 lutego 2019 r. odebrała stypendium Prezesa Rady Ministrów.
W  sali Rycerskiej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów oraz stypendystom Ministra Edukacji Narodowej. Wśród uczniów, bohaterów tego wydarzenia, była uczennica XVI Liceum Ogólnokształcącego – Sandra Ogińska. W towarzystwie swoich rodziców odebrała z rąk Wicewojewody Zachodniopomorskiego pana Marka Subocza oraz Zachodniopomorskiego Wicekuratora Oświaty pana Jerzego Sołtysiaka tę cenną, edukacyjną nagrodę.
Stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymuje uczeń, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w swojej szkole średnią ocen albo wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki. Takie warunki spełniła Sandra, pomimo sporej konkurencji wśród swoich rówieśników.
Sandrze i jej Rodzicom gratulujemy wspaniałej nagrody  i wspaniałej nauki życząc kolejnych edukacyjnych sukcesów.
XVI Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie
21.02.2019