Rok akademicki 2017/2018 rozpoczęty!

Uczniowie klasy przyrodniczo-medycznej XVI Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie byli dzisiaj honorowymi gośćmi Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. Jako przyszli studenci (tego im życzymy) uczestniczyli w Uroczystej Immatrykulacji najmłodszych adeptów tej wspaniałej uczelni, poznając tradycję i ceremoniał tak ważnego wydarzenia. Gościem specjalnym uroczystości był Jarosław Gowin, Minister Nauki i Szkodnictwa Wyższego. Sukcesów w nauce studentom oraz uczelni, życzyli: Wojewoda Zachodniopomorski Krzysztof Kozłowski, Prezydent Miasta Szczecin Piotr Krzystek oraz arcybiskup Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński.
Posted in Dla rodziców, Dla uczniów, Różności, Szkolne imprezy, Wszystkie.