REPREZENTACJA XVI LO W XXVI ZAWODACH NA ERGOMETRZE

Kolejne zawody na ergometrze wioślarskim z udziałem reprezentantów XVI Liceum Ogólnokształcącego. Padły szkolne rekordy.

Aktywność sportowa, to chluba XVI LO. Tym razem nasi uczniowie wystartowali w XXVI Mistrzostwach Szczecina w ergometrze wioślarskim.  To impreza skierowana do wszystkich mieszkańców Szczecina i rozgrywana w czterech kategoriach wiekowych. Każdy uczestnik miał do “przepłynięcia” dystans 1000 m. Nasi uczniowie przygotowywali się do niej na lekcjach wf.

Poziom zawodów był bardzo wysoki, ale “szesnastkowicze” pokazali swoją moc. Wielu z nich pobiło życiowe rekordy i zajęli wysokie lokaty. Nowy rekord szkoły na 509 metrów ustanowił Maciej Czosnowski z klasy 3a z czasem 1:29 min.

Wszystkim zawodnikom GRATULUJEMY!