Projekt ZAWSZE RATUJĘ

Gdzie w Szczecinie najlepiej poznawać zasady udzielania pierwsze pomocy? Oczywiście w Centrum Symulacji RESCUE LAB. To nowoczesne centrum znajduje się na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Szczecińskiego.
W bieżącym roku szkolnym każdy uczeń XVI LO przystąpił do projektu ZAWSZE RATUJĘ. W ramach tego przedsięwzięcia uczestnicy uczą się i doskonalą zasady udzielania pierwszej pomocy. Pierwsze spotkania z instruktorami, to wykłady, które zakończyły się praktycznym egzaminem na fantomach. Za pół roku uczniowie powrócą, by pokazać, że zdobyte umiejętności ratowania życia innym, pozostają na zawsze. Możemy czuć się bezpieczni w Szczecinie, a szczególnie w naszym liceum.

Zawsze Ratuję

Opublikowany przez XVI Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie Wtorek, 30 października 2018

Posted in Dla rodziców, Dla uczniów, Różności, Szkolne imprezy, Wszystkie.