PRZYGOTOWANIE DO TAŃCÓW NARODOWYCH

PRÓBY DO TAŃCÓW NARODOWYCH ROZPOCZĘTE!

Już niedługo Święto Niepodległości Polski. Uczniowie XVI LO podjęli wyzwanie – przygotować się do występów w składance polskich tańców narodowych, aby uczcić ten dzień.

Na zaproszenie p. profesor Magdaleny Lachowicz-Głowackiej, w naszej szkole gościli instruktorzy, wieloletni tancerze Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Szczecińskiej “Krąg”, pani Beata Umińska i pan Artur Kotwas. Do pierwszych prób pod okiem mistrzów przystąpili uczniowie klasy 3D i uczennice z 3F.  Nie było łatwo, poplątane nogi, zagubione rytmy, ale z każdą próbą będzie coraz lepiej. Adeptów z klas trzecich, doganiają uczniowie z klas pierwszych. Finał tuż przed świętem narodowym.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z pierwszych prób.