POLA BOSIACKA FINALISTKĄ KONKURSU HISTORYCZNEGO

Pola Bosiacka – uczennica klasy 2D, jako zwyciężczyni szkolnego etapu konkursu historycznego “Legiony Polskie we Włoszech”, znalazła się w gronie najlepszych z całego województwa.
Finał konkursu odbył się w Archiwum Państwowym w Szczecinie. Organizatorami przedsięwzięcia byli Zachodniopomorski Kurator Oświaty Katarzyna Koszewska oraz Dyrektor Archiwum Państwowego w Szczecinie Krzysztof Kowalczyk, natomiast Patronat Honorowy objął Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek. Gratulacje laureatom przekazał Zbigniew Bogucki, Wojewoda Zachodniopomorski.
Celem konkursu było szerzenie wiedzy o losach Polaków w czasach zaborów do momentu powstania Księstwa Warszawskiego w latach 1795-1806.
Poli GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów
Zdjęcie 1 – XVI LO
Zdjęcia pozostałe – ze strony Zachodniopomorskiego Kuratorium Oświaty