PODRÓŻ DO SKANDYNAWII Z ALICJĄ JASTRZEBSKĄ

Jak co roku XVI Liceum Ogólnokształcące obchodziło Święto Skandynawii. Były pokazy, prezentacje, regionalne kulinaria i historyczno – geograficzne ciekawostki.
Na zaproszenie pani profesor Małgorzaty Kacprzykowskiej przybyła do nas studentka Filologii Norweskiej – Alicja Jastrzębska, by przypomnieć klasom pierwszym chwalebną i krwawą historię Wikingów – naszych północnych sąsiadów, o których wciąż niewiele wiemy. Pytaniom nie było końca, a dociekliwość uczniów z klasy 1e zaskoczyła prelegentkę.
Wielkie podziękowania należą się nie tylko Alicji Jastrzębskiej za interesującą prezentację, ale również klasom 2a, 2b, 2d, 2e, które przygotowały pyszne skandynawskie przysmaki i informacje na temat zjawisk przyrodniczych i kulturowych państw Północy.
W tym dniu społeczność szkolna zgromadziła się by razem konsumować pyszne jedzenie, skandynawskie przysmaki, śpiewać, słuchać muzyki i szukać inspiracji wakacyjnych – kierunek SKANDYNAWIA !
Posted in Dla uczniów.