PIERWSZE DYKTANDO DLA OBCOKRAJOWCÓW

Język polski nie dla wszystkich taki prosty. Uczniowie obcokrajowcy zmierzyli się z wyzwaniem polskiej pisowni w XVI Liceum Ogólnokształcącym.
Po raz pierwszy w XVI LO zorganizowane zostało MIĘDZYSZKOLNE DYKTANDO PO POLSKU DLA OBCOKRAJOWCÓW ZNASZ JĘZYK POLSKI?  Dyktando objęte HONOROWYM PATRONATEM ZACHODNIOPOMORSKIEGO KURATORA OŚWIATY, przeznaczone było dla uczniów obcokrajowców uczących się w szczecińskich szkołach. Zgłosiło się dziewiętnastu odważnych z siedmiu szkół, którzy postanowili sprostać trudnościom polskiej ortografii. Tytuł tegorocznego dyktanda brzmiał RZETELNY KALENDARZ. Okazało się, że tekst przysporzył piszącym sporo kłopotów. Najczęściej popełnianym błędem był zły, często fonetyczny zapis słuchanego tekstu, będącego treścią dyktanda.
Tytuł MISTRZA ORTOGRAFII oraz statuetkę Dyrektora XVI LO otrzymał Sasza Sokolenko, uczeń ósmej klasy Szkoły Podstawowej nr 61 w Szczecinie. Wicemistrzynią została Anhelina Dubetska, uczennica ósmej klasy Szkoły Podstawowej nr 5, a III miejsce ex aequo zdobyli: Violetta Rybak z SP nr 5, Soffia Stpanenko z SP nr 5 oraz Katerina Podhorna z SP nr 20.
Wspaniałe nagrody dla laureatów ufundowało ZACHODNIOPOMORSKIE KURATORIUM OŚWIATY oraz XVI LO. Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia i bony do Empik`u.
Gratulujemy wszystkim odważnym, którzy podjęli wyzwanie i zapraszamy kolejnych uczniów obcokrajowców do udziału w następnej edycji konkursu.