PASOWANIE NA LICEALISTĘ 14.10.2020 r.

PASOWANIE NA LICEALISTĘ – DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Uczniowie klas pierwszych XVI LO stali się prawdziwymi licealistami. Tradycyjnie w DNIU EDUKACJI NARODOWEJ złożyli uroczyste ślubowanie.

Skromniej niż zwykle, bo w ograniczeniach wynikających z pandemii, społeczność XVI Liceum Ogólnokształcącego obchodziła święto swoich nauczycieli, pracowników administracji i pracowników obsługi. Najbardziej podniosłą częścią akademii, jak co roku, było PASOWANIE NA LICEALISTĘ. Wszyscy uczniowie klas I złożyli ślubowanie, którego treść odczytał dyrektor szkoły, pan Maciej Grenda.

Akademię przygotowali i poprowadzili uczniowie klasy 1A pod opieką wychowawczyni, pani Aleksandry Mencel. To oni zadbali o część artystyczną oraz oficjalną.

Wszyscy nowo nominowani na uczniów XVI LO odebrali z rąk swoich wychowawców DYPLOMY PASOWANIA NA UCZNIA XVI LO.

W tak trudnym czasie, życzenia spokojnej, satysfakcjonującej  pracy, jak najlepszych jej wyników i zadowolenia z tworzenia historii XVI Liceum Ogólnokształcącego, wszystkim NAUCZYCIELOM, PRACOWNIKOM ADMINISTRACJI I OBSŁUGI życzy Dyrekcja Szkoły.

14.10.2020 r.