OTWARCIE EKOPRACOWNI W XVI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM

Nauka w XVI LO wspięła się na najnowocześniejszy poziom. Dzięki funduszom pochodzącym z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Gminy Szczecin, otwarto nową EKOPRACOWNIĘ.
Znajdujące się w niej laboratorium EMPIRIUSZ wprowadza naukę w świat technologii cyfrowej VR umożliwiającej przeprowadzanie doświadczeń w wirtualnym świecie. W czasie pierwszych zajęć pokazowych uczniowie klasy 1C uczestniczyli w lekcji chemii poprowadzonej przez panią Joannę Fik oraz biologii poprowadzonej przez panią Joannę Majkę-Nosal. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali dyrektor Wydziału Oświaty, pani Iwona Potrykus oraz prezes NFOŚiGW, pan Marek Subocz.
Otwarcie pracowni było najważniejszym punktem obchodzonego dzisiaj w XVI LO DNIA EKOLOGICZNEGO. Można było spróbować ekologicznych ciast oraz ekologicznych owoców. Odbyły się konkursy ekologiczne -plastyczny, na wykonanie modeli wnętrza komórki czy łańcucha kodu genetycznego oraz czytelniczy , przygotowany przez panią bibliotekarkę. Niecodzienną niespodziankę przygotował Samorząd Uczniowski, którzy zaoferował ekologiczne torby ręcznie malowane. Cały dochód ze sprzedaży toreb zostanie przeznaczony na zakup domków dla owadów i ptaków oraz roślinności, która rozkwitnie na terenie naszej szkoły.
Radio Szczecin: https://radioszczecin.pl/1,462816,konczac-liceum-trzeba-byc-wyposazonym-w-tzw-komp?fbclid=IwAR1V11-Xb20rBNASiC3VthGUZ8b8HXg17tNNrGCxlsN11PmQ5q3OPq1Gdqo
Posted in Dla uczniów.