NOWOCZESNA EKOPRACOWNIA JUŻ WKRÓTCE W XVILO

50 tysięcy złotych otrzymało XVI Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie na utworzenie “EKOPRACOWNI”. Nowa, zmodernozowana sala powstanie jeszcze w tym roku. Sfinansuje ją Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach “Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej“.

Będzie dostępna dla wszystkich uczniów szkoły w ramach obowiązkowych zajęć z chemii i biologii. Zostanie wyposażona w nowoczesny sprzęt laboratoryjny EMPIRIUSZ. Za pomocą technologii VR będzie można w niej prowadzić nowoczesne doświadczenia. Oczywiście znajdą się w niej również tradycyjne mikroskopy. To będzie pracownia z XXII wieku” – powiedział dyrektor XVI Liceum Ogólnokształcącego, Maciej Grenda.

Uczniowie naszej szkoły już mogą zobaczyć końcowe prace montażowe, które trwają w dotychczasowej sali biologicznej.

Na utworzenie w sumie siedemnastu “EKOPRACOWNI” Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie przeznaczył w tym roku ponad dwa i pół miliona złotych. Pieniądze te – poza Szczecinem – trafiły także do szkół w Nowogardzie, Goleniowie, Wapnicy, Wolinie, Dobrej, Runowie Pomorskim, Lipianach, Kłodzinie, Chlebówku i Stargardzie.

zdjęcie nr 1 ze strony WFOŚiGW, zdjęcia 2 i 3 – sala biologii przed modernizacją
Posted in Dla uczniów.