NOWE TABLETY DLA UCZNIÓW I NAUCZYCIELI XVI LO

XVI Liceum Ogólnokształcące  znalazło się gronie placówek, które otrzymały 25 zestawów z tabletami wraz z dostępem do internetu. Nowy sprzęt posłuży uczniom i nauczycielom do pracy w ramach edukacji zdalnej.

Instytut Badawczy NASK – jako operator Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej, przekazał dla uczniów i nauczycieli XVI LO 25 zestawów z tabletami Huawei MediaPad 5 wraz z oprogramowaniem. Elementami zestawu są: tablet wraz z obsługą mobilnego dostępu do Internetu (usługa LTE), klawiatura bezprzewodowa (Bluetooth) z etui oraz rysik.

“Szkolne Pakiety Multimedialne OSE” stanowią nieodpłatną formę wsparcia dla szkół realizowaną przez Ministra Cyfryzacji, udzieloną w ramach projektu budowy Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

Zachęcamy uczniów i nauczycieli naszej szkoły, którzy nie mają swobodnego i sprawnego dostępu do urządzeń multimedialnych i internetu, po odbiór sprzętu. Po podpisaniu umowy na wypożyczenie, sprzęt na pewno usprawni realizację edukacji cyfrowej oraz dostęp do treści edukacyjnych w sieci.

17.11.2020