6. URODZINY UCZNIÓW GM 9 ORAZ XVI LO

NIEKTÓRZY SZKOLNI JUBILACI MAJĄ AŻ 6 LAT!

Choć nauka w liceum dla uczniów po gimnazjum trwa tylko 3 lata, to wśród naszych licealistów są tacy, którzy spędzają w murach szkoły już 6 rok!
Kim są? To absolwenci Gimnazjum nr 9, czyli szkoły, która w wyniku reformy oświaty przekształciła się w XVI Liceum Ogólnokształcące.
Aby uczcić tak wiele lat we wspólnym gronie, zorganizowali świąteczne urodziny. Miejscem spotkania stały się nasze historyczne drzewa. W setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, uczniowie XVI LO sadzili pamiątkowe drzewa. Sadzili je również absolwenci GM9, a obecnie absolwenci XVI LO. To właśnie na nich zawisły Bożonarodzeniowe bombki i świąteczne łańcuchy. I tak przy swoim drzewie spotkali się uczniowie klasy 3A GM9, klasy 3B GM9, klasy 3C GM9, klasy 3D GM9 oraz klasy 3E GM9.
Choć to Wasz ostatni rok nauki w murach naszej szkoły, to pamiętajcie, aby co roku powracać i zawieszać nowe bombki na coraz wyższych, swoich drzewach.
16 XII 2021