EUROWEEK 2023

NIE TYLKO W W SZKOLE TRZEBA SIĘ UCZYĆ – EUROWEEK 2023

Kolejny rok szkolny i kolejna edycja programu Euroweek. Uczniowie XVI Liceum Ogólnokształcącego w tym roku gościli w Międzygórzu.

Uczniowie “szesnastki” wraz z uczniami z całej Polski i z wolontariuszami z różnych stron świata, zgłębiali tajniki angielskiego, poznawali kulturę innych państw, a także odkrywali swoje talenty. Celem programu Euroweek jest promocja nauki języków obcych, rozwijanie zdolności komunikacyjnych w języku angielskim, integracja wielokulturowa oraz budowanie przyjaźni i współpracy między uczestnikami i wolontariuszami z organizacji międzynarodowych. Były zatem warsztaty, na których poznaliśmy zdolności artystyczne uczestników oraz umiejętności kreatywnego działania. Był czas na poznawanie okolicy Międzygórza, wycieczka do Bystrzycy Kłodzkiej i oczywiście czas na taniec i  wspólną zabawę.