Legia Warszawa - King Wilki Morskie Szczecin FOT.Marcin Bodziachowski

NASZE WILKI MORSKIE ZAATAKOWAŁY W WARSZAWIE!

Debiut na miarę przyszłych mistrzów za nami. Koszykarze XVI Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie z debiutem w Energa Basket Lidze.

28 marca 2021 r. uczniowie XVI LO, a zarazem zawodnicy klubu KING SZCZECIN (WILKI MORSKIE) rozegrali swój najważniejszy mecz tego sezonu. Wydarzenie niecodzienne, gdyż nasi młodzi koszykarze pod wodzą trenera Adama Sella i Andrzeja Kanigowskiego, zastąpili podstawowy skład drużyny KINGA SZCZECIN w ostatnim meczu sezonu ENERGA BASKET LIGI. Zagrali z seniorskim składem LEGII WARSZAWA.

Grając w barwach Kinga Szczecin, co prawda ulegli w Warszawie miejscowej Legii, ale pokazali się ze znakomitej strony. Skład Kinga Szczecin:

Jakub Koralewski, Aleksander Wiśniewski, Kacper Kaźmierski, Jakub Sucharski, Michał Grzeszak, Mateusz Moroń, Igor Fiedosewicz, Igor Drozdowski.

Najskuteczniejszymi wśród Szczecinian byli: Jakub Koralewski i Michał Grzeszak (po 8 punktów) oraz Kacper Kaźmierski, Jakub Sucharski i Mateusz Moroń (po 7 punktów). 9 zbiórek w tym meczu zanotował Michał Grzeszak (8 w obronie), a 6 zbiórek Jakub Koralewski (4 w obronie). Ten sam zawodnik zanotował także 6 asyst. Największą skutecznością z gry wykazał się Jakub Sucharski (60%), który zaliczył także 50% skuteczność przy rzutach za 3 punkty.

Pełnym profesjonalizmem wykazał się Jakub Koralewski, który u boku trenera Adama Sella reprezentował drużynę na pomeczowej konferencji prasowej.

Mecz transmitowany był na kanale POLSAT SPORT NEWS, dzięki czemu wszyscy kibice Kinga Szczecin, Wilków Morskich, a już na pewno nauczyciele, koledzy i koleżanki z XVI LO „zagryzali zęby” z emocji, trzymając kciuki.

Naszym uczniom GRATULUJEMY wspaniałego debiutu!

Zdjęcia uzyskaliśmy dzięki uprzejmości oficjalnego serwisu Legii Warszawa, czyli legiakosz.com. Autorami zdjęć są: Piotr Koperski, Marcin Bodziachowski i Paweł Kołakowski.