NARODOWE CZYTANIE 2021 W XVI LO

NARODOWE CZYTANIE 2021 W XVI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM

Moralność Pani Dulskiej, to tegoroczna lektura jubileuszowa. Do akcji NARODOWEGO CZYTANIA włączyli się uczniowie XVI LO.

Moralność pani Dulskiej należy do najbardziej rozpoznawalnych tekstów polskiej literatury. W tym roku, podczas Narodowego Czytania, mieliśmy okazję przypomnieć sobie ten ponadczasowy utwór. Wyjątkowy humor Gabrieli Zapolskiej został podszyty gorzką refleksją o relacjach rodzinnych. Nasi maturzyści zgłębiają właśnie sekrety kamienicy Dulskich podczas lekcji języka polskiego, a pozostali uczniowie uczestniczyli w szkolnej edycji tej ważnej kampanii, którą przygotował Samorząd Uczniowski. W kolejnym roku wspólnie przypomnimy sobie “Ballady i romanse” Adama Mickiewicza.

13.09.2021