NAJSYMPATYCZNIEJSZY NAUCZYCIEL 2024

Historia bywa sympatyczna, a wspaniała jest wtedy, kiedy tytuł NAJSYMPATYCZNIEJSZEGO NAUCZYCIELA  XVI LO AD  2024 otrzymuje nauczyciel historii, pan RYSZARD KURTYKA.

Kolejny raz z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie “szesnastki” wybierali swojego ulubionego nauczyciela. Największą liczbę tegorocznych głosów otrzymał profesor Kurtyka, który jest również laureatem plebiscytu z 2020 roku. Od lat największy przyjaciel uczniów, wieloletni opiekun Samorządu Uczniowskiego, pasjonat historii, ukochany wychowawca wszystkich swoich podstawówkowiczów, gimnazjalistów i licealistów.

Choć zawsze młody duchem i uśmiechem, to jednak pan Ryszard Kurtyka jest legendą naszej szkoły. “Chodziłem tutaj kiedyś do szkoły. A czy pan Kurtyka jeszcze tam uczy”? – pytają dorośli już dzisiaj, byli uczniowie i przychodzą, odwiedzają, wspominają. A ON zawsze wita wszystkich z uśmiechem na twarzy, zaprasza na rozmowę i zapamiętuje kolejną historię swoich wychowanków. I za to właśnie kochają go również obecni licealiści, za poczucie humoru, za ciekawe podróże w przeszłość, za wsparcie, za słowa otuchy, kiedy coś idzie nie tak. Najwspanialsze jednak jest to, że wciąż największą radością dla pana Kurtyki jest każdy dzień spędzony z uczniami i dla uczniów. GRATULUJEMY PANIE PROFESORZE!

Drugie miejsce w tegorocznym plebiscycie zajął dwukrotny laureat z 2023 i 2022 roku, pan profesor Marcin Różański, a tuż za nim uplasował się profesor Wojciech Kaczor. To wspaniale mieć takich nauczycieli. Gratulujemy i życzymy kolejnych zwycięstw  i sympatii uczniów.