NAJDALSZA PODRÓŻ NASZEGO GOŚCIA – ALEKSANDRA DOBY

Jeszcze nie tak dawno spotkał się z nami, a teraz wyruszył na swoją ostatnią wyprawę. W dniu 22 lutego 2021 roku zmarł kajakarz, podróżnik, pasjonat, obieżyświat i cudowny człowiek – ALEKSANDER DOBA.

-Panie Aleksandrze, czy możemy zaprosić pana do nas, do naszej szkoły – XVI Liceum? To takie nowe liceum, ale pełne młodych i odważnych.

-A gdzie to jest? – zapytał pan Aleksander

-Na Pomorzanach, w Szczecinie

-Aaaa w Szczecinie, to u nas…, a to będę w domu na kilka dni. Przyjadę do was.

Jak obiecał, tak zrobił. Przybył pierwszy raz, przyjechał i drugi. Co uczynił? Zaczarował, podarował kawał świata, przekonał, że nie ma rzeczy niemożliwych. Opowiadał? Nie! Występował jak w najznakomitszym spektaklu, biegał, skakał, ilustrował. Taki był – pełen energii, optymizmu, miłości do drugiego człowieka. Porywał w podróż nawet największych malkontentów. Byliśmy z nim na wielkich i małych wodach, w portach i na szlakach.

Panie Aleksandrze dziękujemy za chwile spędzone w naszej szkole, za niezapomniane wspomnienia. Hej żeglujże żeglarzu w swoją ostatnią podróż, w swoim maleńkim kajaku po błękitach – tym razem nie oceanu, a po błękitach nieba…

Autor: XVI LO
Muzyka: Sebastian Kurdel