Musicalowo…

„Musical to sztuka mówiona dla tych, co nie umieją śpiewać, a sztuka śpiewana dla tych, co nie umieją mówić” – powiedział Charles Aznavour. Nasi uczniowie postanowili sprawdzić, jak to rzeczywiście jest. Wybrali się wraz z polonistą, panem Marcinem Różańskim, do Opery na Zamku, by obejrzeć musical „Crazy for you”. To, z pozoru, banalna historia uczucia między chłopakiem z Nowego Jorku, który kocha taniec i śpiew, oraz dziewczyny z prowincji. Mnóstwo tu jednak oryginalnych i  nietuzinkowych postaci, wartkiej akcji, ale ponad wszystko króluje śpiew i taniec. Gimnazjaliści i licealiści z „szesnastki” z uznaniem wypowiadali się o widowisku i cieszyli się z udanego wieczoru. Do zobaczenia niebawem! Zdjęcia pochodzą ze strony www.opera.szczecin.pl.
Posted in Dla uczniów, Różności, Szkolne imprezy, Wszystkie.