“MIŁO SZALEĆ KIEDY CZAS PO TEMU” – STUDNIÓWKA 2022

Już za… 40 dni matura! Ale póki co “miło szaleć, kiedy czas po temu”…
Minęły 3 lata odkąd tegoroczni uczniowie klas trzecich przekroczyli mury “szesnastki”. Tu zawiązało się wiele znajomości, przyjaźni, a czasami także miłości. I choć przyszło nam się zmierzyć z wieloma wyzwaniami… pandemia, zdalne nauczanie – to wyszliśmy z tych doświadczeń silniejsi.
W sobotni wieczór najstarszy rocznik w szkole miał okazję do wyśmienitej zabawy. Udało się, choć na chwilę, zapomnieć o czekających, już za 40 dni, trudach egzaminu dojrzałości. Tradycyjny bal studniówkowy jest niezwykłym wydarzeniem w szkolnym kalendarzu. Eleganckie stroje, obecność pedagogów, rodziców i zaproszonych gości budują niepowtarzalną atmosferę. Rozpoczęliśmy tradycyjnym polonezem, któremu przewodził dyrektor, Maciej Grenda. Uczniowie przygotowali także program artystyczny. Dostarczył on wielu wzruszeń i jeszcze więcej powodów do uśmiechu. Największy tłok panował na parkiecie. Maturzyści pokazali prawdziwą “Gorączkę sobotniej nocy”. O północy podano tort, aby uzupełnić zapasy wytańczonych kalorii i dostarczyć jeszcze więcej endorfin. Zabawa trwała do godziny 4. Wtedy ostatni, i najwytrwalsi, uczestnicy opuścili bal.
Był to wieczór, który dla całej społeczności szkolnej okazał się wyjątkowym doświadczeniem. Młodość, zabawa, radość, wzruszenia, pamiątkowe zdjęcia… zmiana czasu z zimowego na letni. To istotnie jedyny taki dzień w roku.
STUDNIÓWKA W OBIEKTYWIE UCZNIÓW XVI LO