MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

“Język ojczysty jest pewnego rodzaju dachem, odsłaniającym człowieka, trzeba o niego dbać, bo zawali się cała ludzka konstrukcja. ” Jan Paweł II. 21.02.2019 r. obchodziliśmy w XVI LO Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.
Obchodzone święto objęte jest patronatem Unesco. Musimy uświadamiać sobie, jak wielkim skarbem jest nasz język ojczysty. W XVI LO uczciliśmy dzień “Języka” dwudniowymi obchodami. 20.02.2019 uczniowie pisali dyktando. Dla najlepszego Szkolnego Mistrza Ortografii czekała nagroda – “Pióro Dyrektora Szkoły “. Dzień później gościliśmy panią Cecylię Judek, bibliotekarkę, kustosza z Książnicy Pomorskiej, która opowiedziała uczniom piękną polszczyzną, biografię K.I. Gałczyńskiego i jego wątek związany ze Szczecinem. Pani Cecylia, to przede wszystkim pasjonatka literatury, która została nagrodzona tytułem Bibliotekarza Roku. Dzięki swojej wiedzy wprowadziła uczniów w magiczny, bo szczeciński okres w życiu wspaniałego poety. Czas podczas prelekcji mijał magicznie szybko ….dziękujemy serdecznie i prosimy o więcej.
Posted in Dla rodziców, Dla uczniów, Różności, Szkolne imprezy, Wszystkie.