MATURA 2021 – PORADNIK MATURZYSTY

Poradnik Maturzysty, to miejsce, gdzie uczniowie XVI Liceum Ogólnokształcącego, a zwłaszcza uczniowie klas III, znajdą najważniejsze porady, informacje i wskazówki przed egzaminem maturalnym i wyborem dalszej edukacji.

Jako pedagog, doradca zawodowy i wicedyrektor XVI LO, korzystam z ciekawych propozycji edukacyjnych przygotowanych przez polskie uczelnie wyższe. W tym roku są nimi m.in. wykłady online, poradniki oraz webinaria przygotowane przez Uniwersytet SWPS (Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej) dla maturzystów i ich rodziców, którymi podzielę się z Wami.

Na naszej poradnikowej stronie znajdziecie odpowiedzi na następujące pytania:

• jakie przedmioty maturalne wybrać
  • jak zaplanować naukę i przygotowania do matury
  • jakie błędy są najczęściej popełniane przez przygotowujących się do matury i jak ich uniknąć
  • jakimi sposobami zmotywować się do nauki
  • maturalne last minute, czyli kiedy jest czas na zmiany
  • jakie lifehacki są pomocne przy maturze
  • jak poradzić sobie z przedmaturalnym stresem
  • jak pisać testy
  • jakie są zasady dobrej prezentacji
  • jakie są prawa możliwości maturzysty
  • jak wybrać uczelnię
  • jak zapisać się na studia?

Wszystkich porad i podpowiedzi udzielają eksperci, wykładowcy SWPS. Zapraszam do lektury  na stronę EGZAMIN MATURALNY – PORADNIK MATURZYSTY

Wszystkie najważniejsze informacje dotyczące terminów matur, harmonogramu, procedur przeprowadzania matur, znajdziecie na stronie EGZAMIN MATURALNY – INFORMACJE GŁÓWNE

Agnieszka Wilkowska