MATURA 2020 W XVI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM

Pierwsze EGZAMINY MATURALNE  w historii XVI Liceum Ogólnokształcącego już za nami. MATURA 2020  jest również historyczna ze względu na warunki w jakich się odbywała.
Do egzaminu maturalnego w naszej szkole przystąpiło 47 uczniów. To absolwenci dwóch klas XVI LO: klasy 3a o profilu humanistycznym oraz klasy 3b o profilu rekreacyjno-turystycznym i przyrodniczo medycznym. Od początku uczniom obu tych klas towarzyszyły historyczne wydarzenia. Po pierwsze, to pierwszy rocznik nowo powstałego w Szczecinie liceum ogólnokształcącego, po drugie egzamin odbywał się w warunkach pandemii związanej z COVID-19. Każdego dnia obowiązywała konieczność ścisłego przestrzegania warunków sanitarnych. Szkoła przygotowywana była od kilku dni, stworzono miejsca do dezynfekcji dłoni i przedmiotów niezbędnych do egzaminu, zwiększono ilość sal egzaminacyjnych tak, aby zachowane były odstępy zdających co najmniej 1,5 m od siebie. W każdym z egzaminacyjnych dni, członkowie komisji oraz absolwenci mieli na sobie maseczki ochronne, przestrzegali wymaganych zasad bezpieczeństwa. Niestety, konieczność zachowania odstępów uniemożliwiła to, co w pierwszym dniu matury mogło być najwspanialsze, czyli serdeczne powitania z dawno niewidzianymi kolegami z klasy no i oczywiście nauczycielami.
W XVI Liceum Ogólnokształcącym uczniowie przystąpili do egzaminów z języka polskiego, matematyki, języka angielskiego i języka niemieckiego na poziomie podstawowym oraz języka polskiego, matematyki, języka angielskiego, biologii, geografii, WOS-u, historii i chemii na poziomie rozszerzonym. Po raz pierwszy w historii matur, nie przeprowadzono egzaminów ustnych.
Trzymamy kciuki za naszych tegorocznych maturzystów.
TERMIN OGŁOSZENIA WYNIKÓW EGZAMINU MATURALNEGO – do 11 SIERPNIA 2020