MARATON MATURZYSTÓW 2022

Kolejna edycja MARATONU MATURZYSTÓW zawitała do Szczecina. Tym razem szczecińscy licealiści gościli w auli Wydziału Humanistycznego Uniwersytety Szczecińskiego.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Szczecińskim Salonie Maturzystów PERSPEKTYWY 2022. W ramach czterech bloków spotkań wysłuchali wykładów „Matematyka nie musi być trudna..” przygotowanym przez pana Filipa Smentka i „Niezbedniki maturalne na egzaminie z języka polskiego” pani Anety Korycińskiej, oraz prezentacji przygotowanej przez dwie największe szczecińskie uczelnie: Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny i Uniwersytet Szczeciński. Pomiędzy zajęciami był czas na prezentacje i rozmowy z przedstawicielami innych uczelni w tym Politechniki Wrocławskiej i Akademii Górniczo –Hutniczej w Krakowie.

Mamy nadzieję, ze takie spotkania pomogą naszym tegorocznym maturzystom dokonać właściwych wyborów w niedalekiej już przecież przyszłości.

Posted in Dla uczniów.