NAJSYMPATYCZNIEJSZY NAUCZYCIEL 2020

Historia bywa sympatyczna, a wspaniała jest wtedy, kiedy tytuł NAJSYMPATYCZNIEJSZEGO NAUCZYCIELA  XVI LO AD  2020 otrzymuje nauczyciel historii i WOS, pan RYSZARD KURTYKA.

Kolejny raz z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie “szesnastki” wybierali swojego ulubionego nauczyciela. Największą ilość tegorocznych głosów otrzymał profesor Kurtyka. Od lat największy przyjaciel uczniów, opiekun Samorządu Uczniowskiego, pasjonat historii, ukochany wychowawca wszystkich swoich podstawówkowiczów, gimnazjalistów i licealistów.

Choć zawsze młody duchem i uśmiechem, to jednak pan Ryszard Kurtyka jest legendą naszej szkoły. “Chodziłem tutaj kiedyś do szkoły. A czy pan Kurtyka jeszcze tam uczy”? – pytają dorośli już dzisiaj, byli uczniowie i przychodzą, odwiedzają, wspominają. A ON zawsze wita wszystkich z uśmiechem na twarzy, zaprasza na rozmowę i zapamiętuje kolejną historię swoich wychowanków. I za to właśnie kochają go również obecni licealiści, za poczucie humoru, za ciekawe podróże w przeszłość, za wsparcie, za słowa otuchy, kiedy coś idzie nie tak. Najwspanialsze jednak jest to, że wciąż największą radością dla pana Kurtyki jest każdy dzień spędzony z uczniami i dla uczniów. GRATULUJEMY PANIE PROFESORZE!

Drugie miejsce w tegorocznym plebiscycie zajęła ubiegłoroczna laureatka statuetki, pani profesor Sylwia Dudczak-Wachowska, a tuż za nią uplasował się profesor Michał Mazur. To wspaniale mieć takich nauczycieli. Gratulujemy i życzymy kolejnych zwycięstw.

14.10.2020 r.