LEKCJA JĘZYKA POLSKIEGO W KLUBIE 13 MUZ

Tegoroczni maturzyści z klasy IV c i VI d z p. Magdaleną Lachowicz-Głowacką i p. Małgorzatą Kacprzykowską wybrali się do Domu Kultury 13 Muz na spektakl INNY ŚWIAT przygotowany przez zespół Teatru im. Juliusza Słowackiego.
Monodram Rafała Sadowskiego był nie tylko powtórką do matury z języka polskiego, ale i dobitnym oskarżeniem systemu totalitarnego, który w człowieku zabija życie wewnętrzne, godność, odwagę, uczucia, współczucie.
Po przedstawieniu licealiści mieli okazję porozmawiać z aktorem, Rafałem Sadowskim. Opowiadał on o przeżyciach, które mu towarzyszą podczas odgrywania scen związanych z ekstremalnym doświadczeniem wojny. Rozpad osobowości więźniów nie jest tematem odległym – wojna na Ukrainie trwa, co dowodzi, że system totalitarny ma się dobrze.
“Inny Świat” to spektakl inspirujący, to opowieść człowieka, który był na samym dnie koszmaru.