KONTYNUUJEMY TRADYCJĘ – TWOJA KREW MOJE ŻYCIE

Grupa tegorocznych maturzystów okazała swoją dojrzałość w wyjątkowy sposób. Zadebiutowali w roli honorowych dawców krwi. Ich opiekunami byli panowie Marcin Różański oraz Paweł Jastrzębski, wieloletni krwiodawcy, którzy starają się zaszczepiać tę piękną ideę kolejnym rocznikom uczniów XVI LO. Bezinteresowność i zaangażowanie naszych, prawie, absolwentów zasługuje na najwyższe uznanie. Wśród szkolnych dawców niektórzy po raz pierwszy byli w stacji krwiodawstwa. Poznali oni całą procedurę, która obowiązuje wszystkich dawców – rejestrację, pobranie próbek do analizy, badanie lekarskie i finalną donację.Wszyscy uczniowie “szesnastki” okazali się prawdziwymi twardzielami, którzy zapowiedzieli, że staną się regularnymi dawcami.

Posted in Dla uczniów.