ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

KLASY PIERWSZE ROZPOCZĘŁY NAUKĘ W XVI LO

Jest nas coraz więcej. W roku szkolnym 2021/2022 naukę w XVI LO rozpoczęło 130 uczniów klas pierwszych.  W dniu 1 września zostali uroczyście powitani przez dyrekcję szkoły, wychowawców i nauczycieli.

Z nowymi oczekiwaniami, planami ale też z obawami, uczniowie “szesnastki” rozpoczęli nowy rok szkolny. Szczególne emocje towarzyszyły uczniom, którzy po raz pierwszy spotkali się w gronie nowych klas. W tym roku, to 4 klasy pierwsze: matematyczno-informatyczna/psychologiczna, europejsko-turystyczno-lingwistyczna, przyrodniczo-medyczna i ogólna (uniwersytecka). Za kilka dni wyjazd integracyjny, czyli szybkie poznanie się, trochę nauki i dobra zabawa.

To również ważny rok dla uczniów klas trzecich oddziałów pogimnazjalnych. To ostatni rocznik trzyletniego liceum w polskiej edukacji. Wielu uczniów jest z nami już 6 lat, czyli od pierwszej klasy gimnazjum. Matura i plany na dalszą edukację, to najważniejsze wyzwanie dla naszych przyszłych absolwentów na ten rok szkolny.

Wszyscy “trzymamy kciuki” za zdrowy 2021/2022 rok, aby uczyć się, pracować i wspólnie spędzać czas w ramach nauki stacjonarnej.

Powodzenia

1.09.2021 r.